Skip navigation sidebar and go to main content

Return to Resource Directory home

Information is current as of January 2021.

Please email us if you represent an organization and wish to provide updated information.


General Information

Lawyer Associations (PDF) (opens in new window)

Michigan Law Schools

Institute of Continuing Legal Education (ICLE)

Lawyer Discipline Summary

Case-Type Codes (PDF) (opens in new window)

Foreign Counselors (opens in new window)

Legal Programs by County (opens in new window)

Veteran / Military Legal Assistance (opens in new window)

Michigan Lawyer Distribution

Litigator's List

Sections of the State Bar (links to new window)

Federal Courts & Agencies

Federal Courts

Federal Judicial Districts of Michigan

Other Federal Agencies

Michigan Courts

Michigan Supreme Court

State Court Administration Office

Michigan Court of Appeals

Michigan Court of Claims

Michigan Circuit, Probate, Municipal Courts

Tribal Courts

About Tribal Courts

Bay Mills Indian Community

Grand Traverse Band of Ottawa and Chippewa Indians

Hannahville Indian Community

Keweenaw Bay Indian Community

Lac Vieux Desert Band of Lake Superior Chippewa Indians

Little River Band of Ottawa Indians

Little Traverse Bay Bands of Odawa Indians

Match-E-Be-Nash-She-Wish Band of Pottawatomi (Gun Lake Tribe)

Nottawaseppi Huron Band of Potawatomi Indians

Pokagon Band of Potawatomi Indians

Saginaw Chippewa Indian Tribe

Sault Ste. Marie Tribe of Chippewa Indians

Michigan Government

State Offices & Departments

State Boards, Commissions, and Autonomous Agencies

Michigan Legislature

County Officials

Township Attorneys

City / Village Attorneys

Resource Directory — Michigan Government: City and Village Attorneys

Provided courtesy of the Michigan Municipal League

 

Cities are in CAPITAL LETTERS; villages are in upper and lower case letters.

City / Village Attorney
Addison John P. Lovinger, Hillsdale
ADRIAN Tamaris Henagan, Adrian
Ahmeek Nick T. Daavettila, Chassell
Akron Neil P. Wackerly, Bay City
Alanson Bryan E. Graham, Bellaire
ALBION Cullen Harkness, Okemos
ALGONAC James T. Downey, Algonac
ALLEGAN Charles Nicholas Curcio, Grand Rapids
ALLEN PARK Joseph Couvreur & Randall A. Pentiuk, Wyandotte
ALMA Anthony G. Costanzo, Alma
ALMA Pamela Munderloh, Alma
Almont Michael J. Gildner, Flint
ALPENA William A. Pfeifer, Alpena
ANN ARBOR Stephen K. Postema, Ann Arbor
Applegate Gregory T. Stremers, Port Huron
Ashley Anthony G. Costanzo, Alma
Athens John H. Macfarlane, Battle Creek
AUBURN Amy L. Lusk, Saginaw
AUBURN HILLS Margaret A. Scott, Troy
AUGRES Patrick R. Winter, Standish
Augusta Robert A. Soltis, Portage
BAD AXE John T. Ferris, Bad Axe
Baldwin Nathan Piwowarski, Cadillac & David L. Porteous, Reed City
Bancroft John L. Gormley & Christopher Johnson, Fowlerville
Baraga Joseph P. O’Leary, L’Anse
Baroda David M. Peterson, Saint Joseph
Barryton Eric D. Williams, Big Rapids
Barton Hills Village Paul E. Burns, Brighton
BATTLE CREEK Jill Humphreys Steele, Battle Creek
Bay City Marcie Klida Blossom and Neil P. Wackerly, Bay City
Bear Lake Bryan E. Graham & Peter R. Wendling, Bellaire
BEAVERTON Tara Hovey, Harrison
BELDING Randall Kraker, Grand Rapids
Bellaire Bryan E. Graham, Bellaire
BELLEVUE Michael D. Gresens, East Lansing
BENTON HARBOR Randy S. Hyrns & Richard A. Rocht, Saint Joseph
Benzonia Richard J. Figura & Timothy Figura, Empire
BERKLEY John D. Staran, Sylvan Lake
Berrien Springs Frank J. DeFrancesco, Saint Joseph
BESSEMER Ray O’Dea, Bessemer
Beulah Daniel M. Morley, Traverse City
Beverly Hills Thomas J. Ryan, Sylvan Lake
BIG RAPIDS Eric D. Williams, Big Rapids
Bingham Farms Derk W. Beckerleg, Bloomfield Hills
BIRMINGHAM Timothy J. Currier, Troy
BLOOMFIELD HILLS Derk W. Beckerleg, Bloomfield Hills
Bloomingdale Mark A. Manning, Paw Paw
BOYNE CITY James J. Murray, Petoskey
Boyne Falls Bryan E. Graham, Bellaire
Breckenridge Anthony G. Costanzo, Alma
BRIDGMAN Sara A. Senica, Niles
BRIGHTON Paul E. Burns, Brighton
BRONSON Erin B. Jansen & Charles J. Lillis, Coldwater
Brooklyn Frederick Lucas, Onsted
BROWN CITY Gregory T. Stremers, Port Huron
BUCHANAN Randy S. Hyrns, Saint Joseph
Buckley William M. Davison, Traverse City
Burlington John H. Macfarlane, Battle Creek
Burr Oak Randall L. Brown & Matthew P. Quardokus, Portage
BURTON Richard L. Austin, Flint
Byron John L. Gormley, Fowlerville
CADILLAC Michael D. Homier, Grand Rapids
Caledonia Mark A. VanAllsburg, Grand Rapids
Calumet James F. Tercha, Calumet
Camden John P. Lovinger, Hillsdale
Capac Gary Fletcher, Port Huron
Carleton Jeffrey S. Osment, Monroe
Caro Gary J. Crews, Caro
CARSON CITY Thomas L. Wilson, Carson City
Carsonville Timothy C. Wrathell, Sandusky
CASEVILLE John T. Ferris, Bad Axe
Casnovia James R. Brown & Mark A. VanAllsburg, Grand Rapids
CASPIAN Steve J. Polich & Dennis Tousignant, Iron River
CEDAR SPRINGS Jeffrey V. H. Sluggett, Grand Rapids
CENTER LINE Joseph C. Pagano, Mount Clemens & Joseph Viviano, Center Line
Central Lake Bryan E. Graham, Bellaire
CHARLEVOIX Scott W. Howard, Charlevoix
CHARLOTTE Thomas M. Hitch, East Lansing
CHEBOYGAN Thomas R. Hungerford & Stephen E. Lindsay, Cheboygan
CHELSEA Peter C. Flintoft, Chelsea
Chesaning Mark T. Mahlberg, Saginaw
CLARE Jaynie Smith-Hoerauf, Clare
CLARKSTON Thomas J. Ryan, Sylvan Lake
Clarksville Joel W. Baar, Grandville
CLAWSON Jon H. Kingsepp, Rochester
Clifford Brian M. Garner, Lapeer
Climax Robert A. Soltis, Portage
CLIO Otis W. Stout, Clio
COLDWATER Megan R. Angell, Coldwater
COLEMAN Jaynie Smith-Hoerauf, Clare
COLOMA Jessica A. Fette, Benton Harbor
Colon Deborah Davis, Colon
Columbiaville Gary W. Howell, Lansing
Concord Frederick Lucas, Onsted
Constantine Howard Bush, Constantine
COOPERSVILLE Jeffrey V. H. Sluggett, Grand Rapids
Copemish Edward R. Kuhn, Traverse City
CORUNNA Richard G. Burlingame, Owosso
CROSWELL Gregory T. Stremers, Port Huron
CRYSTAL FALLS Daryl Waters, Crystal Falls
Daggett Kim A. Coggins, Marinette
DAVISON Ridley S. Nimmo, Flint
DEARBORN Debra A. Walling, Dearborn
DEARBORN HEIGHTS Gary Miotke, Allen Park
Deckerville Scott A. Radloff, Sandusky
Deerfield Frederick Lucas, Onsted
DeTour Village Tom H. Evashevski, Saint Ignace
DETROIT Jack P. Dietrich, Detroit,
DEWITT Brian G. Goodenough, Lansing
Dexter Scott E. Munzel & Daniel J. Schairbaum, Ann Arbor
Dimondale Thomas M. Hitch, East Lansing
DOUGLAS Philip A. Erickson, East Lansing
DOWAGIAC Mowitt S. Drew, Niles
Dryden Gary W. Howell, Lansing & Michael Nolan, Metamora
Dundee Thomas P. Russow, Monroe
DURAND Matthew S. McKone, Flushing
EAST GRAND RAPIDS John M. Huff, Grand Rapids
EAST JORDAN Scott T. Beatty, Charlevoix
EAST LANSING Thomas M. Yeadon, East Lansing
EAST TAWAS Timothy R. Freel, East Tawas
EASTPOINTE Richard S. Albright & Robert D. Ihrie, Saint Clair Shores
EATON RAPIDS John D. Staran, Sylvan Lake
Eau Claire Frank J. DeFrancesco, Saint Joseph
Edmore Frederick J. Frank, Allen Park
Edwardsburg William L. LaBre, Edwardsburg
Elberta Joseph E. Quandt, Traverse City
Elk Rapids Scott W. Howard, Charlevoix
Elkton John T. Ferris, Bad Axe
Ellsworth Bryan E. Graham & James G. Young, Bellaire
Elsie Edward W. Jackson, Saint Johns
Emmett Gregory T. Stremers, Port Huron
Empire Richard J. Figura, Empire
ESCANABA Ralph B.K. Peterson, Escanaba
ESSEXVILLE Gerald W. Pergande, Essexville
Estral Beach Frederick Lucas, Onsted & Jeffrey S. Osment, Monroe
EVART James R. White, Evart
Fairgrove Gary W. Howell, Lansing
FARMINGTON Thomas R. Schultz, Farmington Hills
FARMINGTON HILLS Steve Joppich, Farmington Hills
Farwell Jaynie Smith-Hoerauf, Clare
FENTON Jake P. Fox, Christopher S. Patterson & Stephen O. Schultz, Okemos
FERNDALE P. Daniel Christ, Sylvan Lake
FERRYSBURG Brook Bisonet, Grand Haven
FLAT ROCK David P. Grunow, Flat Rock & Matthew A. Zick, Wyandotte
FLINT Angela Wheeler, Flint
FLUSHING Matthew S. McKone, Flushing
Forestville John T. Ferris, Bad Axe
Fowler Brian G. Goodenough, Lansing
Fowlerville David G. Stoker, Lansing
FRANKENMUTH Peter Goodstein, Flint
FRANKFORT Chris Bzdok & Ross Hammersley, Traverse City
Franklin John D. Staran, Sylvan Lake
FRASER Donald P. DeNault, Sterling Heights
Free Soil Mark A. Pehrson, Ludington
FREMONT Mark C. Miller, Fremont
Fruitport David L. Bossenbroek, Muskegon
GAASTRA Steve J. Polich, Iron River
Gaines Michael J. Gildner, Flint
GALESBURG Robert A. Soltis, Portage
Galien Sara A. Senica, Niles
GARDEN CITY Brigid Mullinix, Plymouth
GAYLORD Paul Slough, Gaylord
GIBRALTER Angela M. Mannarino, Farmington Hills
GLADWIN Douglas A. Jacobson, Gladwin
GOBLES Kelly L. Page, Paw Paw
Goodrich Thomas P. McKenney, Holly
Grand Beach Sara A. Senica, Niles
GRAND BLANC Walter Griffin, Flint
GRAND HAVEN Scott G. Smith, Grand Rapids
GRAND LEDGE David M. Revore, Lansing & Gordon W. VanWieren, East Lansing
GRAND RAPIDS Anita Hitchcock, Grand Rapids
GRANDVILLE Randall Kraker, Dale R. Rietberg & Terry E. Tobias, Grand Rapids
GRANT Roger A. Swets, Grand Rapids
Grass Lake William A. Thompson, Jackson
GROSSE POINTE John H. Fildew & Charles S. Kennedy, Royal Oak
GROSSE POINTE FARMS William Burgess, Detroit
GROSSE POINTE PARK Dennis J. Levasseur, Detroit
GROSSE POINTE SHORES Brian Renaud, Farmington Hills
GROSSE POINTE WOODS Lisa A. Anderson, Clinton Twp, & Timothy D. Tomlinson, Clinton Twp
HAMTRAMCK James Allen, Detroit
Hanover Kenneth R. Hotchkiss, Jackson
HARBOR BEACH John T. Ferris, Bad Axe
HARBOR SPRINGS James T. Ramer, Harbor Springs
HARPER WOODS J. Russell LaBarge, Sterling Heights
Harrietta David R. Peterson, Cadillac
HARRISON Jaynie Smith-Hoerauf, Clare
HARRISVILLE David H. Cook, Harrisville
HART Julie Springstead, Hart
HARTFORD Harold G. Schuitmaker, Paw Paw
HASTINGS Stephanie S. Fekkes, Hastings
HAZEL PARK Melissa A. Schwartz, Hazel Park
Hersey James L. Talaske, Reed City
Hesperia Zaneta Adams & Douglas Mark Hughes, Muskegon
HILLSDALE John P. Lovinger, Hillsdale & Thomas L. Thompson, Jackson
HOLLAND Andrew J. Mulder & Ronald J. VanderVeen, Holland
Holly Michael J. Gildner, Flint
Homer James L. Dyer, Farmington Hills
Honor Thomas A. Grier, Traverse City
HOUGHTON Laura Reilly, Marquette
Howard City Jeffrey V. H. Sluggett, Grand Rapids
HOWELL Dennis L. Perkins, Howell
HUDSON Denis F. Jodis, Adrian
HUDSONVILLE Richard A. Wendt, Grand Rapids
HUNTINGTON WOODS Carol A. Rosati, Farmington Hills
IMLAY CITY David J. Churchill, Lapeer & Brian M. Garner, Lapeer
IONIA Thomas W. Chadwick & Patrick M. Duff, Ionia
IRON MOUNTAIN Gerald N. Pirkola, Iron Mountain
IRON RIVER Mark D. Tousignant, Iron River
IRONWOOD Tim Dean, Ironwood
IRONWOOD Bonnie L. Hoff, Skandia
ITHACA Jefferson P. Arnold, Ithaca
JACKSON Matthew Hagerty, Jackson
JONESVILLE John P. Lovinger, Hillsdale
KALAMAZOO Clyde J. Robinson, Kalamazoo
Kaleva Richard M. Wilson, Manistee
Kalkaska W. Peter Doren, Traverse City, Bryan E. Graham, Bellaire, & Jeffrey Jocks, Traverse City
KEEGO HARBOR Thomas J. Ryan, Sylvan Lake
Kent City Mark A. VanAllsburg, Grand Rapids
KENTWOOD Danielle Dawson, David Eberle & Jeffrey V. H. Sluggett, Grand Rapids
Kinde John T. Ferris, Bad Axe
KINGSFORD Bruce W. Brouillette, Iron Mountain
Kingsley David A. Bieganowski, Traverse City
Kingston Michelle P. Biddinger, Cass City
LAINGSBURG Richard G. Burlingame, Owosso
LAKE ANGELUS Charles S. Kennedy, Royal Oak
Lake Ann Michael I. Conlin and Richard J. Figura, Empire
Lake Linden David R. Mechlin, Houghton
Lake Odessa Pete H. Peterson, Grand Rapids
Lake Orion Mary M. Kucharek, Troy
Lakeview Jeffrey V. H. Sluggett, Grand Rapids
Lakewood Club Rodger I. Sweeting, Whitehall ’Anse Zachary Behler, Lansing
LANSING James D. Smiertka, Lansing
LATHRUP VILLAGE Scott R. Baker, Novi
Laurium Charles Miller, Laurium
Lawrence Mark A. Manning, Paw Paw
Lawton John T. McNeil, Paw Paw
Lennon Kenneth R. Tucker, Flint
Leonard Phillip G. Adkison & Garrett H. Rentrop, Bloomfield Hills
Leslie Remo Mark Grua, Lansing
Lexington Janal L. Mossett & Keith D. Zick, Port Huron
Lincoln David H. Cook, Harrisville
LINCOLN PARK Edward M. Zelenak, Lincoln Park
LINDEN Michael J. Gildner, Flint
LITCHFIELD Thomas L. Thompson, Jackson
LIVONIA Paul Bernier, Livonia
LOWELL Brittany M. Nichol, Okemos & Richard A. Wendt, Grand Rapids
LUDINGTON Richard M. Wilson, Manistee
LUNA PIER Philip A. Costello, Monroe
Luther Eric D. Williams, Big Rapids
Lyons Leo Madarang, Portland
MACKINAC ISLAND Tom H. Evashevski, Saint Ignace
MADISON HEIGHTS Larry H. Sherman, Bingham Farms
Mancelona Scott T. Beatty, Charlevoix
Manchester Victor Lillich, Ann Arbor
MANISTEE George V. Saylor, Manistee
MANISTIQUE John R. Filoramo, Escanaba & Bruce Plackowski, Manistique
MANTON Kent E. Gerberding, Traverse City
Marcellus Luke Nofsinger, Marcellus
MARINE CITY Robert C. Davis, Mount Clemens
Marion Eric D. Williams, Big Rapids
MARLETTE Gregory T. Stremers, Port Huron
MARQUETTE Ronald D. Keefe & Suzanne C. Larsen, Marquette
MARSHALL David Revore, Marshall & David M. Revore, Lansing
MARYSVILLE Gary Fletcher, Port Huron
MASON Thomas M. Hitch, East Lansing
Mattawan Scott G. Graham, Portage
Maybee Conly K. Crossley, Monroe
Mayville David B. Meyer, Saginaw
MCBAIN Michael A. Figliomen & David S. McCurdy, Cadillac
McBride Trent Charles Hilding, Edmore
Mecosta Eric D. Williams, Big Rapids
Melvin Timothy C. Wrathell, Sandusky
MELVINDALE Lawrence Coogan, Melvindale
MEMPHIS T. Allen Francis, Port Huron
Mendon Randall L. Brown & Matthew P. Quardokus, Portage
MENOMINEE Michael P. Celello, Iron Mountain
Merrill Lori L. Bommarito, Saginaw
Mesick Michael A. Figliomeni, Cadillac
Metamora Timothy W. Denney, Lapeer
Michiana Sara A. Senica, Niles
Middleville Mark E. Nettleton, Grand Rapids
MIDLAND James O. Branson, Midland
MILAN Steven D. Mann, Detroit
Milford Jennifer H. Elowsky, Novi
Millington Patrick R. Winter, Standish
Minden City Walter J. Salens, Bad Axe
MONROE Matthew D. Budds, Monroe
Montgomery James O. Marks, Jonesville
MONTROSE Otis W. Stout, Clio
MORENCI Frederick Lucas, Onsted
Morley Eric D. Williams, Big Rapids
Morrice John L. Gormley, Fowlerville
MOUNT CLEMENS Michael J. Murray, Mount Clemens
MOUNT MORRIS Amanda N. Doyle, Flint
MOUNT PLEASANT Michael D. Homier, Grand Rapids
MUNISING D. Robb Ferguson, Munising
MUSKEGON Matthew Mills & John C. Schrier, Muskegon
MUSKEGON HEIGHTS Zaneta Adams & Theodore N. Williams, Muskegon
Nashville Jeffrey V. H. Sluggett, Grand Rapids
NEW BALTIMORE John A. Dolan, Clinton Township
NEW BUFFALO Ronald A. Bultje, Troy
New Era James M. Rose, Montague
NEWAYGO Clifford H. Bloom, Grand Rapids
New Lothrop Matthew S. McKone, Flushing
Newberry Jeffrey Jocks, Traverse City
NILES Mowitt S. Drew & Robert L. Landgraf, Niles & Matthew Kuschel, Okemos
North Adams Seth Koches, Kalamazoo & Zachary Rusk, Jonesville
North Branch Robert Seibert, Mt. Clemens
NORTH MUSKEGON John C. Schrier, Muskegon
Northport Thomas A. Grier, Traverse City
NORTHVILLE Robert A. Marzano, Bloomfield Hills
Norton Shores Douglas Mark Hughes, Muskegon
NORWAY Grant Carlson, Iron Mountain & Steven J. Tinti, Crystal Falls
NOVI Thomas R. Schultz, Farmington Hills
OAK PARK Ebony L. Duff, Detroit
OLIVET David L. Smith, Charlotte
OMER Robert J. Eppert, Tawas City
Onaway Michael D. Vogler, Rogers City
Onekama Richard M. Wilson, Manistee
Onsted Phillip A. Schaedler, Adrian
ORCHARD LAKE VILLAGE Mary M. Kucharek, Troy
Ortonville Michael J. Gildner, Flint
Otisville Ridley S. Nimmo, Flint
OTSEGO Marshall W. Grate, Grand Rapids
Otter Lake Michael J. Gildner, Flint
Ovid Gordon W. VanWieren, East Lansing
Owendale John T. Ferris, Bad Axe
OWOSSO Scott J. Gould, Owosso
Oxford Robert C. Davis, Mount Clemens
PARCHMENT Robert A. Soltis, Portage
Parma Kevin K. Kilby, Troy
Paw Paw Bradley A. Fowler & Mark A. VanAllsburg, Grand Rapids
Peck Gregory T. Stremers, Port Huron
Pellston Tom H. Evashevski, Saint Ignace
Pentwater Brian J. Monton, Hart
PERRY Thomas S. Bridges, Perry
PETERSBURG Philip A. Costello, Monroe
PETOSKEY James J. Murray, Petoskey
Pierson Jeffrey V. H. Sluggett, Grand Rapids
Pigeon John T. Ferris, Bad Axe
Pinckney David G. Stoker, Lansing
PLYMOUTH Robert A. Marzano, Bloomfield Hills
PONTIAC J. Travis Mihelick, Troy
Port Hope John T. Ferris, Bad Axe
Port Sanilac Gregory T. Stremers, Port Huron
PORTAGE Randall L. Brown & Matthew P. Quardokus, Portage
PORTLAND Karen McFadden, Portland
Posen Michael D. Vogler, Rogers City
POTTERVILLE Michael D. Homier, Grand Rapids
Powers Russell W. Hall, Escanaba
Prescott Gerard F. Brabant, Roscommon
Quincy Erin B. Jansen & Charles J. Lillis, Coldwater
Ravenna Mark A. VanAllsburger, Grand Rapids
READING Kevin G. Shirk, Hillsdale & Thomas L. Thompson, Jackson
REED CITY Cynthia Wotila, Cadillac
Reese David B. Meyer, Saginaw
Richland Kurt McCamman, Kalamazoo
RICHMOND Rex A. Burgess, Clinton Township & Mark L. Clark, Romeo
RIVER ROUGE David A. Bower, River Rouge
RIVERVIEW Randall A. Pentiuk, Wyandotte
ROCHESTER Jeffrey S. Kragt, Wixom
ROCHESTER HILLS John D. Staran, Sylvan Lake
ROCKFORD Richard A. Wendt, Grand Rapids
ROGERS CITY Michael D. Vogler, Rogers City
Romeo Mark L. Clark, Romeo
ROMULUS Stephen J. Hitchcock, Troy
ROOSEVELT PARK John C. Schrier, Muskegon
Roscommon Gerard F. Brabant, Roscommon
ROSE CITY Timothy R. Freel, East Tawas
Rosebush Anthony G. Costanzo, Alma
ROSEVILLE John A. Dolan & Timothy D. Tomlinson, Clinton Township
Rothbury Matthew Mills, Muskegon
ROYAL OAK David W. Gillam, Royal Oak
Saginaw David M. Gilbert & Amy L. Lusk, Saginaw
Saint Charles Gary Campbell, Saginaw
SAINT CLAIR James T. Downey, Algonac
SAINT CLAIR SHORES Robert D. Ihrie & Eric Shepherd, Saint Clair Shores
SAINT IGNACE Tom H. Evashevski, Saint Ignace
SAINT JOHNS John B. Salemi, Saint Johns
SAINT JOSEPH Laurie L. Schmidt, Saint Joseph
SAINT LOUIS Anthony G. Costanzo, Alma
SALINE Thomas H. Forshee & Roger A. Swets, Grand Rapids
Sand Lake Jeffrey V. H. Sluggett, Grand Rapids
SANDUSKY Gregory T. Stremers, Port Huron
Sanford William Fahey, Okemos
Saranac James B. Doezema, Lansing
SAUGATUCK Jeffrey V. H. Sluggett, Grand Rapids
SAULT SAINTE MARIE Steven J. Cannello, Sault Sainte Marie
Schoolcraft Robert A. Soltis, Portage
SCOTTVILLE Tracy M. Thompson, Ludington
Sebewaing John T. Ferris, Bad Axe
Shelby John C. Schrier, Muskegon
Shepherd William J. Shirley, Mount Pleasant
Shoreham Jessica A. Fette, Benton Harbor
SOUTH HAVEN Charles Nicholas Curcio, Grand Rapids
South Range Nick T. Daavettila, Chassell
South Rockwood Denis W. Budds, Flat Rock
SOUTHFIELD Dawn M. King, Southfield
SOUTHGATE Brandon Fournier, Bingham Farms
Spring Lake Robert E. Sullivan, Grand Haven
SPRINGFIELD John H. Macfarlane, Battle Creek
Springport Patrick Crowley, Springport
STANTON Clifford H. Bloom, Grand Rapids
STEPHENSON Kim A. Coggins, Marinette
Sterling Robert J. Eppert, Tawas City
STERLING HEIGHTS Marc Kaszubski & Marc D. Kaszubski, Sterling Heights
Stockbridge John L. Gormley, Fowlerville
STURGIS Roger A. Bird, Sturgis
Sunfield Anne M. Seurynck, Grand Rapids
Suttons Bay Jeffrey V. H. Sluggett, Grand Rapids
SWARTZ CREEK Richard J. Figura, Empire
SYLVAN LAKE Thomas R. Schultz, Farmington Hills
TAWAS CITY Sean M. Freel, Tawas City
TAYLOR Gustaf R. Andreasen, Detroit
TECUMSEH Frederick Lucas, Onsted
Tekonsha John H. Macfarlane, Battle Creek
Three Oaks Charles A. Hilmer, Three Oaks
THREE RIVERS J. Patrick O’Malley, Three Rivers & Bonnie G. Toskey, Lansing
TRAVERSE CITY Lauren Trible-Laucht, Traverse City
TRENTON Wallace G. Long, Troy
TROY Lori Grigg Bluhm, Troy
Tustin Eric D. Williams, Big Rapids
Twining Garner F. Dewey, Standish
Ubly John T. Ferris, Bad Axe
Union City Philip A. Erickson, East Lansing
Unionville Neil P. Wackerly, Bay City
UTICA Linda McGrail Belau, Sterling Heights
Vanderbilt Bryan E. Graham, Bellaire
VASSAR Kevin K. Kilby & Thomas Landa, Troy
Vermontville Mark E. Nettleton, Grand Rapids
Vernon Richard G. Burlingame, Owosso
Vicksburg Scott G. Graham, Portage & David A. Lewis, Kalamazoo
WAKEFIELD Raymond O’Dea, Ironwood
Waldron Kevin G. Shirk, Hillsdale
WALKER Jeffrey V. H. Sluggett, Grand Rapids
Walkerville Mark E. Nettleton, Grand Rapids
WALLED LAKE Vahan C. Vanerian, Troy
WARREN Ethan Vinson, Warren
Wayne Paul F. Bohn, Northville
Webberville Scott J. Gould, Owosso
WEST BRANCH Gabrielle Dantzer, West Branch
WESTLAND James Fausone, Northville
WHITE CLOUD Keith J. Schuiteman, Fremont
White Pigeon Andrew J. Rogness, Sturgis
WHITEHALL Rodger I. Sweeting, Whitehall
WILLIAMSTON Timothy M. Perrone, David G. Stoker, & Bonnie G. Toskey, Lansing
WIXOM Carol A. Rosati, Farmington Hills
Wolverine Timothy P. MacArthur, Cheboygan
Wolverine Lake Jennifer H. Elowsky, Novi
WYANDOTTE William R. Look, Wyandotte
WYOMING Scott G. Smith, Wyoming
YALE Marc Oswald, Yale
YPSILANTI John M. Barr, Ypsilanti
ZEELAND James A. Donkersloot, Zeeland
ZILWAUKEE Timothy L. Curtiss, Saginaw